fbpx

Estetická úprava obočí

Úprava obočí voskem

Cílem je upravit obočí s ohledem nejen na vaše přání, ale také na tvar a rysy obličeje. Výběrem neadekvátního tvaru totiž můžete hodně zkazit – například budete vypadat přísně nebo unaveně. Naopak pěkné, klenuté obočí může mnoho vylepšit. Neuvěříte, jak zásadním způsobem dokáže profesionálně upravené obočí pozitivně ovlivnit celkový vzhled i výraz vašeho obličeje:

 • působíte svěžejším a odpočatějším dojmem
 • i s minimálně nalíčeným obličejem vypadáte stále upraveně
 • opticky potlačíte spadlá víčka
 • správný tvar dokáže ubrat pár let

Proč byste k nám na trhání obočí měla zajít právě vy?

Profesionální úprava obočí je ideální pro ženy, které se obávají, že při vlastnoruční úpravě nevychytají ten správný tvar nebo že jim tak zvaně „ujede ruka“. Nezapomínejte, že nové chloupky dorůstají v rozmezí několika týdnů až měsíců, v případě neprofesionálního trhání obočí i déle! V nejhorším případě si můžete dokonce natolik poškodit vlasové váčky, že obočí nedoroste už nikdy.

Pokud se tedy chcete vyhnout podobné nepříjemnosti, svěřte se do našich rukou. Úprava obočí není časově ani finančně náročná a díky profesionálnímu postupu minimálně, či spíše zcela, bezbolestná. Je tedy ideální i pro ženy, které jsou více citlivé na bolest a nedokáží si samy vytrhat obočí, aniž by u toho více či méně netrpěly.

Aby obočí získalo požadovaný tvar, je potřeba nejprve odstranit přebytečné chloupky pomocí pinzety nebo vosku. Pak může následovat barvení hennou nebo profesionální barvou na obočí.

Depilace a tvarování obočí voskem má nesporné výhody:

 • pomocí voskových proužků okamžitě dosáhneme požadovaného tvaru
 • odstraní i ty nejkratší a nejjemnější chloupky
 • je rychlé
 • dlouhotrvající efekt

Pinzetu používáme v případě, že máte alergii na vosk.

Po každé úpravě obočí se může objevit lehké zarudnutí nebo otok. Jde o přirozenou reakci kůže, která během půl hodiny odezní. Přesto je nejlepší objednat se na úpravu obočí odpoledne nebo v podvečer, aby kůže mohla přes noc v klidu regenerovat. Po vytrhávání chloupků voskem se vyhněte opalování na slunci i v soláriu a aspoň dva dny poté používejte na ošetřenou oblast pleťový krém s obsahem SPF. Předejdete tak pigmentaci kůže.

Barvení hennou

Modelace obočí - Jaký tvar obočí byste měla mít?

Barvení barvou

Zásadou číslo jedna je upravený, ale přirozený vzhled. Ať už si vytrháváte obočí do úzké čárky nebo jej naopak necháváte růst jak „dříví v lese“, věřte, že je to první věc, která lidi okolo upoutá – a ne v pozitivním slova smyslu. Obočí je zkrátka rámem obličeje, který určuje, jestli budeme na okolí působit příjemně, nebo ne.

Správně tvarované obočí v prvních dvou třetinách mírně stoupá vzhůru, v poslední třetině klesá a ústí do ostrého zakončení. Prostřednictvím tvarování horní „stříšky“ můžeme skvěle ovlivnit celkový výraz vašeho obličeje. Jestliže bude horní hrana obočí zaoblená, budete působit jemně a přívětivě. Naopak definovanější, více ostrý tvar stříšky dodá pohledu na atraktivitě. Stříška by neměla dosahovat příliš vysoko, protože pak vám dělá udivený výraz.

Zároveň při vytrhávání není vhodné měnit tvar obočí příliš – je třeba respektovat jeho přirozený tvar. Cílem je pouze zbavit se chloupků, které rostou mimo ideální linii, a dosáhnout tak krásného upraveného výsledku.

Barvení barvou

Co když mám své obočí příliš vytrhané a prořídlé?

Pokud vám vytrhané obočí dlouhodobě neroste, je třeba přestat s dalším vytrháváním a napomoci růstu nových chloupků pravidelnou aplikací podpůrných přípravků, které jsou dnes na trhu běžně k dostání. Mezitím máte možnost:

 • upravovat si obočí pomocí líčidel,
 • nechat si jej nabarvit hennou, která obarvuje chloupky i kůži pod nimi a skvěle obočí vyživuje,
 • nebo si nechat udělat permanentní make-up, který vydrží až 2 roky.

 

Neváhejte se k nám objednat na úpravu obočí nebo na jednu z našich dalších služeb, kterými jsou permanentní make-up obočí, očních linek a rtů, lifting řas a jejich prodlužování a barvení hennou.

Chcete podtrhnout svoji přirozenou krásu? Objednejte se ještě dnes!
Objednat se

Často kladené otázky

Jak dlouho trvá procedura?

Přibližně 30-40 minut.

Jak dlouho vydrží výsledek?

To je velmi individuální. Úprava obočí voskem vydrží v průměru 2-4 týdny, v závislosti na struktuře chloupků. Obarvení hennou vydrží 5-25 dní, v závislosti na adekvátní péči a reakci vašeho těla.

>