fbpx

Permanentní make-up rtů Praha

Akvarelová technika

Hlavní výhodou permanentního make-upu rtů akvarelovou technikou je přirozenost. Říká se jí také „bezkonturová“ – nevykreslujeme totiž žádnou výraznou obvodovou konturu a právě díky tomu dosáhneme svěžího vzhledu a většího objemu rtů bez ztráty přirozenosti. Rty po proceduře vypadají, jako byste si na ně právě nanesly lesk nebo balzám růžovo-broskvové barvy a tento efekt trvá stále: rty vypadají jako čerstvě nalíčené 24 hodin denně. Permanentní make-up rtů akvarelovou technikou doporučujeme ženám, které mají od přírody nevýrazné kontury rtů a chtěly by mít své rty více definované. Akvarelová metoda dodá šťávu i bledým rtům a je skvělým řešením pro ženy, které obtěžuje neustálé rozpíjení rtěnky do vrásek okolo úst.

Výhody akvarelové techniky

 • přináší velmi přirozený výsledek – nikdo nepozná, že se jedná o permanentní make-up
 • oživí bledé rty
 • upraví asymetričnost rtů
 • upraví spadlé koutky
 • dodá rtům objem a plnost
 • umožní vypadat upraveně 24 hodin denně
 • zakryje cyanózu rtů

Akvarelová technika

Permanentní Make-Up Rtů – Bolesti se u nás nemusíte obávat!

Během aplikace make-upu ošetřujeme rty a jejich okolí znecitlivujícím anestetikem ve formě masti, které pocit bolesti významně sníží. Přesto můžete pociťovat proceduru jako nepříjemnou. Odhad míry bolestivosti či pocitů nepohodlí při aplikaci permanentního make-upu rtů je však obtížný, protože reakce jsou individuální. Některé klientky, které podstoupily také permanentní make-up očních linek či obočí, popisují permanentní make-up rtů jako nejméně komfortní, jiným je procedura naopak příjemná či cítí lehké šimrání a vibrace. Téměř vždy je ale bolestivost nižší, než jakou byste mohly očekávat.

 

Jak dlouho to vydrží?

 • Vpravená barva se začíná zvolna vytrácet zhruba po 2 letech od aplikace, přičemž obnovení je vhodné podstoupit po 3-5 letech – záleží pouze na vás, kdy na doplnění barvy přijdete, nebo ji naopak obnovovat nebudete.
 • Trvanlivost vzhledu závisí na typu pokožky, vašem metabolismu i sytosti použité barvy.
 • Mladší ženy mají menší nevýhodu v tom, že jejich kůže rychleji regeneruje, a tak jim permanentní rtěnka vydrží kratší dobu, než starším ženám.
 • Plný efekt můžete významně udržet i díky správné péči, o které budete poučeny po proceduře. Je důležité například chránit rty před UV zářením (používat balzám na rty s vyšším SPF), protože v opačném případě by barva mohla rychleji blednout.
 • Současně je vhodné vyvarovat se aplikace přípravků s obsahem AHA kyselin, například různých exfoliačních krémů a masek. Oblasti rtů se při jejich používání důsledně vyhýbejte a upozorněte i svou kosmetičku.

 

U rtů je víc než u jakékoli jiné oblasti zkrášlované permanentním make-upem žádoucí, aby ji prováděl odborník s dostatečnou praxí a pevnou rukou. Jestliže se rozhodnete podstoupit permanentní make-up u nás, zaručujeme vám precizní výsledek.

Chcete podtrhnout svoji přirozenou krásu? Objednejte se ještě dnes!
Objednat se

Kdy je potřebná korekce

Po zahojení pokožky po nanesení permanentního make-upu se může výsledek někdy lišit od vašich očekávání a objeví se některé nedokonalosti. To může mít několik příčin:

01.

Odmítnutí barvy organismem

Pro organismus je použitá barva cizí. Pokožka se pokouší „očistit“ a vypudit částečky barvy. Taková reakce je zcela přirozená. V takovém případě je nutné vyplnit mezery, kde byla barva tělem odmítnuta.

02.

Nesprávná péče o aplikovaný make-up

V místech, kde byla procedura aplikování, mohou vznikat potíže způsobené předčasným odstraněním stroupků nebo nedostatečným použitím hojivé hydratační masti, což vede k mikrotrhlinkám. Nadměrné použití masti je však také škodlivé - dojde zapařování a to negativně ovlivňuje výsledek.

03.

Individuální vlastnosti pokožky

Například mastná pleť s rozšířenými póry hůře přijímá pigment, protože se částečky barvy „propadnou“ do pórů a barva se ztrácí. V takové situaci bývá korektura nezbytná.

Často kladené otázky

Jak dlouho procedura trvá?

Procedura obvykle trvá 1.5 až 2 hodiny, v závislosti na oblasti nanášení make-upu a zvolené metodě.

avatarDaria

Je aplikace permanentního make-upu bolestivá?

Roli hraje především práh vaší bolestivosti. Před provedením procedury se na danou oblast nanese anestetický krém, díky kterému je bolest redukována na minimum.

avatarDaria

Jak dlouho to vydrží?

Permanentní make-up vydrží zpravidla od jednoho do dvou let. Ale nikdo vám nemůže toto období přesně zaručit. Vše záleží na typu pokožky, věku, imunitě, barvě pigmentu, aplikační technice a dokonce i životním stylu. Aby permanentní make-up vypadal skvěle, musí se pravidelně obnovovat.

avatarDaria

Je k proceduře nutná speciální příprava?

Nevyžaduje se žádná příprava. V případě permanentního make-upu obočí nepotřebujete ani vytrhat obočí. My vám ho sami upravíme, pokud se neshoduje s požadovaným tvarem.

avatarDaria

Je možné podstoupit permanentní make-up během těhotenství nebo kojení?

Proceduru provádíme během těhotenství pouze se souhlasem vašeho lékaře. Během kojení je aplikace permanentního make-upu nevhodná, protože hladina hormonů není stabilní, pigment se hůře uchycuje a možná by byla třeba více než jedna korekce. Permanentní make-up se provádí ideálně 2-3 měsíce po období kojení.

avatarDaria

>