Novinky

Růst řas – jak na něj?

Jde o velmi důležitý prvek našeho vzhledu, a proto bychom si na růstu řas měly zakládat. Dlouhé a husté, kterými se pyšní modelky v reklamách, uhranuly mnoha ženám a nejedna po nich od té doby prahne. Ne všem ale byly dány do vínku, a tak si k nim občas musíme trochu pomoci.

Co všechno jejich růst ovlivňuje? Do jaké míry si můžeme pomoci samy, a kdy už je třeba sáhnout po specializovaných a k tomu určených přípravcích? To a mnoho dalšího vám prozradí tento náš článek.

Růst řas je závislý na mnoha faktorech

Jejich růst je do velké míry podmíněn geneticky. I to je důvod, proč je mají například Asiaté mnohem hustší než například Evropané. Genetické dispozice sice změnit neumíme, i tak si ale můžeme pomoci k tomu, aby naše řasy získaly na objemu a byly dostatečně dlouhé a kvalitní.

Jejich životnost, tedy délka růstového cyklu, je přibližně 3-5 měsíců a kvalitu ovlivňují také mnohé další faktory, které už však ovlivnit dokážeme. Dokonce máme hned několik možností.

Metody a způsoby, kterými můžeme jejich růst a kvalitu ovlivnit, by se daly rozdělit do několika skupin:

  • Skladba jídelníčku a správná péče
  • Kosmetické produkty
  • Řasový lifting

Každá má však svá specifika. Zatímco některé můžeme aplikovat téměř vždy, na některé musíme být, jak se říká, ve správné kondici.
 

Pokud vážně uvažujete o kosmetické úpravě či barvení vašich řas, není lepší místo, kde začít, než náš salón. Ať hledáte dobrou radu, nebo konkrétní řešení pro vaše řasy, dokážeme pomoci v každém ohledu!

Chci pomoci s řasami

K podpoře růstu řas mnohdy stačí málo - třeba úprava jídelníčku

K tomu, abyste docílily pěkného vzhledu, někdy stačí opravdu málo. Výjimku však tvoří situace, kdy máte řasy opravdu slabé a nekvalitní a k jejich vzkříšení tak nepomůže ani sebelepší kosmetika. Vhodná pak totiž většinou není ani žádná kosmetická procedura, která by je dokázala prodloužit. A to z jednoduchého důvodu: jsou příliš tenké a slabé, a tak zátěž, kterou představuje například lepení stylem řasa na řasu, zkrátka nesnesou. Je tedy třeba je nejdříve posílit.

Mnohem lepší je proto v tomto případě začít nápravu u sebe. K lepší regeneraci jim můžeme dopomoci například tím, že do své stravy zařadíme vhodné vitamíny.

Životní styl souvisí prakticky se vším, co děláme. Není proto divu, že má přímý dopad také na náš vzhled. Doporučuje se proto velký přísun proteinů. Zvlášť doporučovaná jsou semínka, která jsou také velkým zdrojem vitamínů A, E a D.

Důležitá je v tomto případě rovněž správná tvorba keratinu, tedy složky, ze které jsou řasy složeny a která je navíc tělu vlastní. Tu podpoří pro změnu celozrnné pečivo, ale také luštěniny, ryby a samozřejmě ovoce se zeleninou. Dále pozitivně působí biotin, tedy vitamín H. Nachází se v houbách či vaječných žloutcích. Jestliže ale tomuto typu potravy zrovna dvakrát neholdujete, pak věřte, že ho do těla můžete dodávat také uměle za pomoci kapslí.

Pokud tedy přemýšlíte, jak pozitivně ovlivnit růst a kvalitu řas, zkuste začít nejprve u sebe, změnou jídelníčku a životního stylu. Ne nadarmo se říká, že tělo je odrazem toho, co děláme. A pokud to nepomůže tak, jak si představujete? Nezoufejte, máme mnoho dalších způsobů, jak si pomoci.

Správná strava ale není zdaleka jediným tipem, po čem rostou řasy

Řasám je potřeba věnovat kvalitní péči a zajistit, aby nedocházelo k jejich poškozování. Je proto vhodné je také správně odličovat. Odstraňování řasenky, kterou se snažíme vzhled pozvednout, se nevyplácí uspěchat. Řasy tím pak zbytečně trpí a ztrácí svou kvalitu. Při odličování proto ideálně použijte přípravky na olejové bázi a dopřejte si čas. Nebudete je tak zbytečně ničit a zatěžovat, což se do pár týdnů projeví.

Ke správné péči však nepatří jen správné odličování. Zvážit byste měly rovněž masáž víček, při které dochází ke stimulaci růstových cibulek a má tedy v této oblasti své místo. Vhodné jsou v tomto případě nejrůznější oleje: kokosový, ale také třeba ricinový. Vyplatí se také tyto partie pravidelně pročesávat. Zbavujete je tak nečistot a stimulujete jejich růst. Někteří stylisté doporučují řasy také čas od času mírně zastřihnout.

Pozornost věnujte rovněž správnému nanášení řasenky. Mnohé z nás přistupují k její aplikaci ledabyle. Na provedení však záleží! Začněte dolními, nechte zaschnout a poté se věnujte horním víčkům. Pohyby by měly být jemné, vedené ze strany na stranu. Pakliže se vám řasy během líčení slepí, je vhodné je pročesat právě speciálním kartáčkem, aby nedocházelo k jejich nadměrnému zatěžování a ničení.

Řasenka sama o sobě může dodat na objemu, pokud však máte pocit, že výsledek není uspokojivý, doporučuje se nanést nejprve zhušťující objemovou pro řídké řasy a poté ještě vrstvu prodlužující řasenky – ta má úzký kartáček, hezky je tak od sebe oddělí a protáhne. Tato kombinace váš obličej dokáže pozvednout a výsledek vás mile překvapí. Obsahuje navíc důležité vitamíny a podpůrné látky, které rovněž přispívají ke kvalitnímu růstu. Řasy můžete před nanášením také dotvarovat za pomoci kleštiček.

Přírodní růst řas je samozřejmě nejlepší. Jak jej ale podpořit?

Pro přirozený vzhled věnujte pozornost také správné barvě řasenky. Jste-li světlý typ, pořiďte si spíše hnědou a klasickou černou pak aplikujte pouze na dokreslení. Docílíte tak mnohem přirozenějšího vzhledu a barva nebude působit tak tvrdě. Pokud byste však namísto masáže a správné úpravy přece jen více upřednostnily již zmiňované kosmetické výrobky, pak máte rozhodně z čeho vybírat.

Pomoci si můžete také nejrůznějšími přípravky. K dispozici jsou dnes nejrůznější séra s obsahem vitamínů, které v tomto ohledu dodají další látky potřebné pro správný růst. Navíc dokáží podpořit růst na přírodní bázi, nemusíte se proto bát nežádoucích vedlejších účinků. Naopak, většina těchto přípravků sestává právě z vitamínů, o které byste měly obohatit váš jídelníček.

Růstová séra pomáhají řasy zpevnit a účinně podporují jejich růst. Záleží samozřejmě na konkrétním přípravku, obecně ale můžeme říct, že obsahují zejména:

  • vitamíny A, C a E, které je vyživují a chrání před okolními vlivy,
  • biotin, vitamín H, o kterém tu dnes již byla řeč, podporuje tvorbu keratinu a tím i růst,
  • panthenol, který dodává na pružnosti a oživuje růstové folikuly,
  • arginin sloužící k posílení,
  • heřmánek případně další květy, které mají za úkol zklidnit pokožku,
  • a biometické peptidy, které plní funkci růstového faktoru.

Výrobků je na trhu hodně, jak ale zjistit, co pomáhá na růst řas nejlépe?

Pořídit ten správný přípravek, to je obvykle sázka do loterie. Jeho výběru se však vyplatí věnovat dostatek času. Asi žádná z nás nechce utratit peníze za něco, co ve výsledku nepřinese žádný účinek. Jako první byste proto měly věnovat pozornost recenzím ostatních uživatelů. Poskytnou vám alespoň hrubý přehled o tom, co by eventuálně stálo za vyzkoušení, a od čeho byste naopak měly dát ruce pryč.

Zvýšený růst byl poprvé zaznamenán při dlouhodobějším užívání léků na glaukom (zelený zákal) ze skupiny prostamidů a analogů prostaglandinů. Byl sledován u různých skupin pacientů a byl také různě výrazný, účinek tomuto léku však nelze upřít. Léčebná látka je podávána pouze lokálně a je tedy relativně bezpečné docílit zvýšeného růstu i tímto způsobem.

Je však třeba dávat pozor na možné nežádoucí účinky, mezi které patří například zvýšené prokrvení spojivek či suchost očí. Použití byste si tak měly důkladně rozmyslet. Pokud však trpíte extrémně krátkými a nekvalitními řasami, jde o velmi účinný způsob, jak podpořit jejich růst.

Jak podpořit růst řas přírodnější cestou?

Přírodnější cestu ke zvýšenému růstu a větší kvalitě pak slibují již zmíněná séra, kterých je na trhu opravdu nepřeberné množství. Pokud je sérum kvalitní a jeho účinek je klinicky prokázán, měly by se první výsledky dostavit přibližně do jednoho měsíce od začátku používání.

Obsahují rostlinné výtažky, například z heřmánku či ženšenu, které spolu s dalšími chemickými látkami podporují růst i kvalitu. Neobsahují však výše uvedené látky, které mohou mít množství nežádoucích účinků. Pozor byste si tak měly dát pouze, pokud projevujete zvýšenou citlivost či alergickou reakci na některou ze složek séra. Tím chceme říci, že je určitě žádoucí přečíst si jeho složení.

Obecně dobře hodnocené jsou mezi zákaznicemi séra Di Angelo, Hairplus či Talika. Je však třeba mít na paměti, že jejich účinek nemusí na každého působit ve stejné míře. Důležité je také dodržovat správné dávkování a dobu užívání (obvykle v délce 8-10 týdnů).

Rady, jak na obnovu růstu řas, mnohé ženy nenadchnou, volí proto namísto toho řasy umělé. S těmi ale opatrně!
Mnohé ženy na přírodní růst řas rezignovaly a volí raději jejich dočasné nalepení. Ty ale často mají jen jednu univerzální velikost a k jejich nalepení je třeba notná dávka šikovnosti. Další variantou je pak dlouhodobé prodlužování řas – poslední dobou jde o velký hit, který má v oblibě mnoho žen. Řasy vypadají přirozeně a pokud vyberete kvalitní služby, prakticky nepoznáte rozdíl.

Vybírat pečlivě se ale v tomto směru opravdu vyplatí. Zajímejte se nejen o reference, ale také kvalitu používaného lepidla. To nekvalitní může vyvolat alergickou reakci, ale také způsobit například zánět rohovky a mnoho dalších nepříjemných neduhů.

Při nekvalitním provedení mohou řasy navíc působit nevzhledně, nebo MOHOU po pár dnech vypadnout. A protože se rozhodně nejedná o úplně levnou záležitost, měly byste zvážit, komu se svěřujete do rukou.

Vyzkoušet můžete také řasový lifting, přispěje k urychlení růstu řas i k jejich kvalitě

Pokud nechcete své oči zatěžovat lepením a možným nežádoucím účinkům, a přesto chcete okamžitý efekt, vyzkoušejte řasový lifting (někdy také uváděný pod anglickým ekvivalentem jako lash lifting) a dopřejte si péči zkušené kosmetičky. Stačí jen vybrat dostatečně kvalitní studio a můžete se nechat hýčkat.

Na kvalitu při této proceduře dejte obzvlášť pozor. Vzhledem k tomu, že spočívá v nanášení několika vrstev směsi obsahující keratin, nejedná se určitě o ošetření, které by mohl provádět kdekdo. Tato procedura však dodá vašim řasám objem, zregeneruje je i vyživí. Jde o relaxační proceduru, jejíž efekt vydrží až 6 týdnů. Potom je vzhledem k přirozené obnově řas žádoucí ji opakovat.

Díky vyživení růstových cibulek také lifting znatelně urychlí jejich růst. Získáte hustší a viditelně silnější řasy, a to i bez použití dekorativní kosmetiky, která může být pro někoho nepohodlná.
 

V našem studiu jsme se již potýkali s nejrůznějšími typy řas – ani ty vaše nebudou problémem. Chcete-li maximalizovat jejich potenciál, objednejte se k nám na proceduru!

Objednat se

Hrozba alergické reakce je u řasového liftingu minimální

Směs navíc, jak už zaznělo, obsahuje keratin. Jde o složku, která je tělu vlastní. Pokud tedy žena netrpí přecitlivělostí na některou z doprovodných složek, odpadá také hrozba alergické reakce. Procedura s sebou navíc nenese žádná omezení. Pouze se doporučuje, aby se ženy po aplikaci dva dny vyhýbaly pobytu ve vlhkém prostředí, například sauně. Dopomohou tak trvalejšímu efektu aplikace.

Netrapte se nedostatečnou kvalitou, lámavostí nebo snad nedostatečnou hustotou. Vyberte si z nabízených možností a pusťte se do nápravy. Cesta k ní je jednodušší, než si myslíte.

Sdílet
>

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

WeePie Cookie Allow cookie category settings icon

Nastavení souborů cookie
Níže si můžete vybrat, jaký druh cookies povolíte na tomto webu. Kliknutím na tlačítko „Uložit nastavení souborů cookie“ použijete svou volbu.

FunkčníNaše webové stránky používají funkční soubory cookie. Tyto soubory cookie jsou nezbytné k tomu, aby naše webové stránky mohly fungovat.

AnalytickéNaše webové stránky používají analytické soubory cookie, aby bylo možné analyzovat naše webové stránky a optimalizovat je pro účely a.o. použitelnost.

Sociální médiaNáš web umísťuje soubory cookie sociálních médií, aby vám ukázal obsah třetích stran, jako je YouTube a FaceBook. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

ReklamníNáš web umísťuje reklamní soubory cookie, aby vám zobrazoval reklamy třetích stran na základě vašich zájmů. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

JinéNaše webové stránky umisťují soubory cookie třetích stran z jiných služeb třetích stran, které nejsou analytické, sociální sítě ani reklama.

WeePie Cookie Allow close popup modal icon