Blog

Nejčastější mýty a fámy o permanentním make-upu - nedovolme, aby nás mátly

Mýty a fámy existují proto, aby byly vyvraceny. Je to těžší než je vytvářet, protože mají na své straně silné pomocníky, jako jsou lehkověrnost, nevědomost a strach. Avšak není to nemožné. Stačí ověřovat si informace u hodnověrných zdrojů.

Jaké mýty a fámy permanentní make-up obestírají?

Z důvodu, že trvalý make-up je stále relativně čerstvý objev, je jich poměrně dost. Každé novince totiž nějakou dobu trvá, než prorazí nedůvěru konzervativních jedinců. Protože dobré zboží se chválí samo, obvykle nebývají zpochybňovány výsledky samotné procedury, ale spíše je popřáváno sluchu obavám z průběhu a následků aplikace trvalého líčení.

Omyl číslo jedna: Podstoupení permanentního make-upu je velmi bolestivé

Ano, při vytváření času odolného líčení se skutečně používá jehla, tedy předmět, při jehož představě slabší povahy omdlévají. Je to ovšem opravdu titěrná jehlička, kterou naše PMU artistka pronikne do hloubky 1 mm, což na půlce cesty ke kořínkům chloupků obočí. Pokud tedy snadno snášíte vytrhávání obočí nebo třeba vytahování zadřené třísky, ucítíte při našem zákroku pouhé šimrání. Proti jakémukoliv diskomfortu máme v záloze anestetický krém.

Omyl číslo 2 : Vypadá to nepřirozeně

Kdyby to byla pravda, nestoupal by každým rokem počet našich spokojených klientek. Na základě mnohaleté praxe a zkušeností, které ochotně předáváme dál v našem microblading kurzu, dovedeme dát správný tvar každému obočí pro příslušný typ obličeje a každý fototyp u nás najde ty správné odstíny pro obočí i výplň rtů. Řídíme se heslem “méně je více”, proto jen decentně zvýrazníme vybrané partie, čímž dokážeme to, že budete vypadat svěže i unavená a bez vlastního nalíčení. Řasám a obočí dodáme objem, kterého se nedostává, ale rozhodně to nepřeženeme.

Omyl číslo 3: Permanentní znamená navždy

Latinský význam slova permanens je skutečně trvalý, stálý, avšak v pojetí kosmetického měřítka znamená dobu v délce 1 až 3 let. Pokožka se totiž sloupává a obnovuje, zvlášť pokud je vystavena tolika vlivům, jako je tomu v oblasti úst a očí. Nemusíte se strachovat, že naše úprava vydrží na vašem obličeji až do pokročilého stáří nebo že budete muset trpně snášet či draze odstraňovat výtvor, který se vám znelíbí. Navíc vlastní klasické líčení je u PMU povoleno, dá se tedy zvýrazňovat, obměňovat nebo překrýt.

Omyl číslo 4: Permanentní make-up je totéž co tetování

Ani náhodou! Princip je sice stejný, do kůže se vpravuje barva, ale zásadní rozdíl je jednak v hloubce, do které se barvivo dostane, jednak v jeho druhu. Na obličeji se provádí velmi jemné povrchové vybarvování, tzv. microblading, (zde jeho cena) a používají se přírodní pigmenty, které zaručují přirozený efekt a postupné nekomplikované vstřebávání organismem. Proto má nižší také nižší životnost.

Omyl číslo 5: Další jedovatá chemie v těle

Kvůli reakci organismu a nenásilným změnám jsou používané pigmenty skutečně přírodní. Upřímně řečeno, více umělých ingrediencí do sebe dostanete každodenní aplikací levných líčidel a krémů, pokud zůstaneme jen u kosmetiky.
Vzhledem k nízké míře invazivity celé procedury, použití sterilních nástrojů a přírodních materiálů se prakticky nesetkáváme s nežádoucími vedlejšími účinky. Zakládáme si na profesionálním přístupu a snažíme se dělat maximum pro pohodlí a spokojenost našich zákaznic. Jsme hrdí, když nás doporučují svým přátelům a známým. Neváhejte rozšířit řady naší klientely, rádi vám pomůžeme být krásnější.
Made on
Tilda