Blog

Péče o prodloužené řasy – chcete, aby vám vydržely co nejdéle krásné? V tom případě dodržujte tato 4 základní pravidla!

Bojíte se, že je péče o prodloužené řasy náročná? Bát se určitě nemusíte, není to žádná věda. Pokud se na tuto kosmetickou proceduru chystáte poprvé, určitě chcete vědět, jak vypadá následná péče.
A právě na ni se v tomto článku zaměříme. Dozvíte se, jak prodloužené řasy líčit a odličovat. Dále se dočtete, jaký režim byste měla dodržet 24 hodin po aplikaci, nebo třeba na dovolené. Vysvětlíme si také, jaký je rozdíl mezi prodlužováním a lash liftingem.
Přidáme i další užitečné tipy a rady, které vám pomůžou zachovat krásný a přirozený vzhled bez zbytečného vypadávání.

Řasy jsou důležitým prvkem, které podtrhují krásu očí. Nemenší roli ale hrají i oční linky a obočí. V našem salónu vám můžeme poskytnout kompletní kosmetickou péči o oblast očí – stačí říct!

Péče o prodloužené řasy není náročná, ale nesmíte ji zanedbávat!

Určitě je vám jasné, že jednorázovým prodloužením to nekončí. Řasy je nutné doplňovat v intervalech 3 – 5 týdnů. Vaším cílem jistě je, aby mezi jednotlivými aplikacemi vypadaly stejně krásně jako těsně po ní a nedocházelo k jejich nadměrnému vypadávání.
Jak toho docílit?
 • Zapomeňte na odličovače na bázi oleje. Olej by mohl narušit soudržnost lepidla. Proto se také nedoporučuje používání voděodolné řasenky, kterou byste musela odličovat právě tímto typem odličovače. Pokud si rády nanášíte oční linky, při jejich odličování musíte postupovat také velmi opatrně.
Tip
Jste zvyklá na vatové tampónky? Vyměňte je za vatové tyčinky. Nešetrné odličování může způsobit nejen vypadávání, ale také pokroucení řas! Chcete mít jistotu, že používáte vhodnou kosmetiku? Nechte si doporučit kosmetické přípravky, které jsou určeny speciálně na prodloužené řasy.
 • Stejné pravidlo jako pro odličovače platí i pro vaše líčidla. Udělejte si jejich revizi a ujistěte se, že žádné z nich není na bázi oleje.
Používat, či nepoužívat řasenku?
Voděodolná řasenka je tabu, to už víte, ale jak je to s klasickou řasenkou? Názory na její používání se různí. Na trhu najdete velké množství řasenek, které jsou určeny speciálně pro prodloužené řasy a lze je nanášet po celé jejich délce. Setkáte se ale také s názorem, že používat by se neměla žádná řasenka, protože její odličování také není šetrné. Je to tedy čistě na vašem osobním uvážení.
 • Pravděpodobně budete také muset změnit některé své návyky. Týká se to například sprchování. Obličej si raději nesprchujte. Silný proud vody by mohl vaše řasy poškodit. Nedoporučuje se také spát na břiše s obličejem zabořeným do polštáře. Obojí může způsobit uvolnění vazeb mezi vašimi a umělými řasami. Došlo by tak k jejich rychlejšímu vypadávání.
 • Pravidelně je pročesávejte! Můžou se totiž zamotávat do sebe. Pročesávat je nutné vždy ráno. Pokud chcete, můžete je pročesat i kdykoliv během dne. Vždy pročesávejte také v případě, že jsou vaše řasy mokré nebo vlhké.

Dodržujete poctivě všechna tato pravidla a řasy vám přesto padají?

Řasy se obnovují stejně jako vlasy. Rostou a vypadávají. Syntetické řasy se lepí na vaše vlastní. Je tedy přirozené, že spolu s nimi i vypadávají. Ničeho se tedy nebojte, je to normální jev.
Vaše přirozená řasa se obnoví a na ni se při doplňování nalepí ta syntetická. Platí, že čím delší je interval mezi jednotlivým doplňováním, tím více syntetických řas se musí nalepovat (od toho se odvíjí také konečná cena). Pro krásný vzhled musíte doplňování absolvovat v pravidelných intervalech.
Pozor!
Není to sice velmi časté, ale může se vám stát, že vás budou po aplikaci krátkodobě svědit víčka. Jedná se pravděpodobně o alergickou reakci na lepidlo. Pokud projevy alergie nepoleví, nebo se zhorší, syntetické řasy musíte odstranit.

Jak se chovat, když máte čerstvě prodloužené řasy – péče 24 hodin po aplikaci

 • Žádná voda ani nadměrné vlhko – to znamená žádné omývání obličeje vodou. Nesmíte také do sauny. Nedoporučuje se ani návštěva fitness centra, protože vadí také pot. Pozor si musíte dát i na páry při vaření. Neplechu můžou napáchat i vaše slzy.
 • Řas se po tuto dobu nedotýkejte.
 • Po aplikaci si nenasazujte kontaktní čočky. Připravte si místo nich brýle.
 • Neličte se ani nepoužívejte odličovače.
 • Pokud používáte nějaké krémy, vyhněte se očnímu okolí.
 • První noc spěte na zádech.

Chcete také vědět, jak se starat o prodloužené řasy na dovolené? Je pravda, že s nimi nemůžete do moře ani do bazénu?

Zákaz koupání v moři nebo bazénu je jeden z častých mýtů. Mnoho žen prodlužuje řasy právě proto, aby měly krásně upravené oči i při koupání. Pokud jsou vaše řasy velmi kvalitní a jejich provedení je profesionální, nemusíte se bát ani takových aktivit jako je potápění a skákání šipek do vody.

Další doporučení, jak je ochránit při letních radovánkách:

 • Při výstupu z vody si oči nesmíte mnout. Nechte vodu okapat.
 • Buďte opatrní při osušování ručníkem (toto pravidlo je nutné dodržovat vždy, ne jen na dovolené).
 • Pozor si dejte také na extrémní horko. To může poškodit lepidlo.
Pokud se chystáte do velmi exotických zemí, kde je v létě opravdu horko a jen těžko se mu vyhnete, můžete místo prodlužování zvolit lifting řas. Tato metoda nezahrnuje lepení syntetických řas. Je tedy vhodnou alternativou pro ty z vás, které mají alergii na lepidlo, nebo jim lepení nevyhovuje z jakéhokoliv jiného důvodu. Lash lifting prodlouží, zatočí a obarví vaše vlastní řasy. Zároveň je také ozdraví a podpoří jejich růst. Výsledný efekt vydrží celý měsíc.

Přemýšlíte o liftingu řas? Pořídit si jej můžete u nás! Stovky klientek už od nás odešly s nádhernými řasami a vy se můžete stát další!

Teď už přesně víte, jak pečovat o prodloužené řasy, abyste se v nich cítila dobře

Péče o prodloužené řasy není náročná, je to spíše otázka zvyku.
Díky tomuto článku už se nemusíte obávat, že byste ji nezvládly, protože znáte všechna základní pravidla a doporučení, a to i bezprostředně po aplikaci a během vaší dovolené.
Dozvěděli jste se také, že lash lifting může být vhodnou alternativou prodlužovaní, která zároveň vaše řasy ozdraví.
A jaká je vaše zkušenost? Omezují vás prodloužené řasy v běžném životě, nebo o nich vůbec nevíte? Stalo se vám, že vám vypadávaly ve větším množství? Chodíte na doplňování pravidelně, nebo jste naopak zkusila jednou a stačilo vám to? Zajímá nás váš názor. Podělte se s námi o vaše osobní zkušenosti.
Made on
Tilda