Blog

Barvení obočí v těhotenství – ano, či ne?

Je barvení obočí v těhotenství bezpečné? Chcete mít jistotu, že je tato kosmetická procedura ve vašem stavu vhodná? Zajímáte se o bezpečnější alternativy?
Pokud chcete znát odpověď na všechny tyto otázky, jste na správném místě. Dočtete se, zda jsou vaše obavy opodstatněné, či nikoliv. Dozvíte se také, která barva je nejbezpečnější.

Barvení obočí v těhotenství se nemusíte bát. Stačí dodržovat tato 3 doporučení:

Počkejte do konce prvního trimestru. První trimestr je obecně nejrizikovějším obdobím těhotenství, protože se během něj vyvíjejí orgány plodu.

Důležité upozornění!

Názory odborníků na aplikaci barev na vlasy a obočí v těhotenství se velmi různí. Někteří lékaři ho nedoporučují po celou dobu těhotenství, zatímco jiní tvrdí, že aplikace barvy představuje minimální riziko srovnatelné s aplikací krémů, make-upu, líčidel apod. Zatím nebylo prokázáno, zda chemikálie proniká až k plodu. Jedná se tedy jen o doporučení. Rozhodnutí, zda se jím budete řídit, je jen na Vás.
Oznamte své vizážistce, že jste těhotná a poproste ji, aby při nanášení barvy otevřela okna. Barvení by mělo probíhat jen v dobře větrané místnosti.
Používejte jen produkty bez amoniaku. Výpary z barev, které amoniak obsahují, jsou pro plod nebezpečné!

Pokud si nejste jisty, vyčkejte. Obočí vám v našem salónu rády kdykoliv připravíme později – stačí říci!

Nejbezpečnější variantou je henna

Nechcete v těhotenství používat žádné chemikálie? To je v pořádku. V tomto případě je pro vás vhodnou alternativou barvení obočí hennou. Henna je přírodní rostlinná barva. Její přirozený odstín je červeno-oranžový.
Pozor!
Jiné barevné odstíny henny nemusí být zcela přírodní. Pokud chcete mít absolutní jistotu, před aplikací se zeptejte na složení.

O škodlivosti barvení v těhotenství se zatím jen polemizuje

Dosud nebyla vědecky prokázána přímá spojitost mezi barvením a možným poškozením plodu.
V tomto článku jste našly základní doporučení, díky kterým snížíte možná rizika na minimum.
Dočetly jste se také, že nejbezpečnější variantou je přírodní henna.
Dodržujete tato opatření? Nebo si naopak myslíte, že jsou přehnaná a barvíte se bez omezení? Zvolily jste kompromis a barvíte se hennou? Podělte se s námi o vaše zkušenosti.
Made on
Tilda