Blog

Růst obočí - jak docílit zahuštění a urychlit jeho růst?

Jak na růst obočí, docílení zhuštění a přirozeného vzhledu je otázka mnoha žen. Dnešní móda vzdává hold přirozenosti. Velké množství make-upu a výrazných barev je dávno passé stejně tak, jako tence vytrhané obočí s nepřirozeným tvarem a barvou. Od přírody husté s perfektním tvarem a nutností minima úprav se však může pyšnit jen hrstka vyvolených, a pokud nepatříte mezi něj, naleznete zde několik tipů, co na růst obočí pomáhá a jakými způsoby jej lze dále upravit.

Růst obočí - možnosti a tipy

Husté obočí je trendy, avšak několik přešlapů způsobených při jeho úpravě a estetický problém je na světě.
Mnoho žen se při korekci dopouští několika chyb, díky kterým vznikne nevzhledný tvar. Následná obnova obočí je složitější, ale existuje několik možností, jak růstu pomoci. Mezi nimi je spousta přírodních prostředků a kosmetických přípravků. Pro úsporu času lze využít profesionálních úprav.

Nejste se svým obočím spokojeny? Nebojte se, jistě to s ním není tak zlé, jak si myslíte. Přesto by šlo jistě vylepšit. U nás známe mnoho způsobů, jak toho dosáhnout – některý z nich se k vám určitě hodí!

8 tipů, jak podpořit růst obočí a docílit tak jeho zhuštění přírodní cestou

Existuje mnoho přírodních a běžně dostupných prostředků, díky kterým dokážete podpořit tvorbu i zcela nových chloupků. Stačí si jen vybrat a zahrnout jej do pravidelné péče.
1. PEELING
Jedna z tradičních metod, jak stimulovat pokožku. Využít můžete krystalový cukr s kapkou oblíbeného oleje a jemnými krouživými pohyby masírovat pokožku. Ta bude jemnější, odstraní se odumřelé buňky a podpoří se tak růst nových chloupků.
2. KOKOSOVÝ OLEJ
Veškeré přírodní oleje v sobě mají mnoho vitamínů a prospěšných látek. Populární je kokosový olej, který vyživuje. Promazávat pokožku můžete během potřeby.
Tip: Nezapomeňte na specifické vlastnosti olejů. Nanášením na suchou pokožku se vytvoří mastný film a nevstřebají se tak veškeré prospěšné látky. Před jeho nanášením je tedy vhodnější místo navlhčit a následně olej vmasírovat.
3. OLIVOVÝ OLEJ
Stejnou službu prokáže běžně dostupný olivový olej. Obsahuje vitamíny A a E, navíc tedy i podporuje tvorbu kožního mazu a zaručí nevysušování.
4. RICINOVÝ OLEJ
Velká výhoda při využívání ricinového oleje je v rychlosti jeho působení. Díky němu lze dosáhnout rychlejšího efektu a změny tak lze pozorovat již během 3-4 týdnů.
5. ALOE VERA
Tato rostlina je známá svými blahodárnými účinky na poškozenou pokožku. Po vytrhání se mohou vytvořit nevzhledné boláky, Aloe napomáhá hojení a obočí navíc dodává zdravý a lesklý vzhled.
6. ŠŤÁVA Z CIBULE
Může se to zdát být jako vtip, ale silice z cibule dokáží stimulovat vlasové folikuly. Šťávu stačí na 5-10 minut nanést na obočí a následně důkladně smýt.
7. MLÉKO
Stejnou službu jako cibule prokáže i mléko, to nejen vyživuje, ale navíc i zjemní pokožku. V případě mléka se nemusíte bát jej nechat působit přes noc, stačí nanést a ráno umýt vlažnou vodou.
8. VITAMÍNY
Pro růst zdravého a hustého obočí je zapotřebí mnoho různých vitamínů, jako B, H, C nebo A. Ty jsou pro nás nejvíce dostupné ve stravě. Pestrá a vyvážená strava bohatá na zeleninu a ovoce nám zajistí dostatečný přísun potřebných vitamínů.

Základní způsoby, jak urychlit růst obočí

Pokud jste se při korekci obočí dopustila několika chyb a výsledkem je nechtěný tvar, je jasné, že zcela nové obočí nenaroste přes noc, existuje však pár základních způsobů, jak takový růst urychlit.
 • Přestaňte s úplným odstraňováním
Úplným odstraňováním formou vytrhávání či voskování rychlejšího růstu nedosáhnete, ba naopak se může stát, že některé chloupky již nedorostou.
 • Růst obočí po řadách
Držte se jedné řady a okolo ní chloupky vytrhejte, až zcela naroste, přejděte k řadě druhé, a tak stále dokola. Na zcela nové obočí si sice počkáte, avšak nemusí Vás trápit neupravený vzhled.

Jaké jsou možnosti úpravy a jak rychle roste obočí

Rychlost růstu je velmi individuální, při zastřihování pozorujeme růst již po několika dnech a trvá přibližně 6 týdnů, než chloupek doroste do průměrné délky. Na zcela nové chloupky po jejich úplném odstranění můžete naopak čekat i několik měsíců.
Neznamená však, že se kvůli touze po hustém obočí vzdáte veškeré úpravy. Pokud se budete držet své dané linie a nebudete příliš zasahovat přes hranici, využít lze veškeré metody korekce.

Tradiční metody korekce obočí:

 • Zastřihávání
 • Depilace voskem
 • Depilace cukrovou pastou
 • Vytrhávání pinzetou
 • Vytrhávání pomocí nitě

Kosmetické způsoby, jak skrýt nedokonalosti při dorůstání obočí

Dokonalého tvaru a hustoty je možno dosáhnout i pomocí líčení. Lze tak jednoduše zakrýt nevzhledné mezery při dorůstání obočí.

Druhy dekorativní kosmetiky, které lze využít pro úpravu obočí:

 • Gel
 • Tužka
 • Řasenka
 • Stíny
Tip: Při výběru dekorativní kosmetiky určené pro obočí myslete na odstíny, hodící se k vaší barvě vlasů. Vždy vybírejte o 1-2 tóny tmavší produkt. Docílíte tak přirozenějšího vzhledu.

Přípravek na kosmetickém trhu, co pomáhá na růst obočí

Přírodní a jiné běžně dostupné věci mají tu výhodu, že odpadá strach při bouřlivých alergických reakcích. Avšak zkoušení, co komu vyhovuje a funguje při růstu je mnohdy zdlouhavé.
Na kosmetickém trhu se již vyskytují speciální přípravky, které zaručují rychlý růst chloupků, ale i jejich zhuštění a prodloužení.
Jedná se o růstová séra. Specifická jsou pro svoji jednoduchou a rychlou aplikace pomocí kartáčku. Takové sérum pak slouží k aplikaci po dobu až 3 měsíců, výsledky jsou však mnohdy znatelné již po několika týdnech. Na trhu je jich několik a vybírat můžete z mnoha značek.

Co na růst obočí, když už nic nefunguje

Toužíte-li po stále precizní úpravě, která by vydržela delší dobu, lze využít některých profesionálních kosmetických úprav. Jednou takovou je stále populárnější permanentní make-up obočí.
Výsledkem je perfektně vykreslené obočí. Výhodou je také úspora času, odpadá nutnost denní úpravy až na několik měsíců.

Existují jednotlivé techniky permanentního make-upu a každá je něčím specifická:

 • Microblading
Jedná se o základní druh korekce obočí, kdy se jeho vzhled upravuje takzvaným vláskováním. Pigment se vpravuje do kůže ve tvaru tenkých linek imitujících opravdové chloupky. Jednotlivé mezery jsou tak vyplněny a obočí působí celistvě.
Tato varianta úpravy obočí je vhodná především k vytvoření plnějšího dojmu a spočívá ve vyplňování volného prostoru formou teček.
 • Microblading s pudrovým stínováním
Kombinuje microblading a pudrové stínování. Metoda zahrnuje vyplňování mezer tečkami i linkami a stínování pomocí několika odstínů pigmentu. Výsledek je tak velmi přirozený.

Úspora času s nanášením makeupu. Trvalý, přirozený vzhled, co vydrží roky. Permanentní makeup je sázkou na jistotu. Vsaďte na něj u nás!

Co nedělat a jak na růst obočí vyzrát

Pro dokonale přirozené obočí je v první řadě důležité zatnout zuby a nechat pinzetu stranou. Výjimkou zůstávají chloupky mimo určenou linii, ty se mohou bez problémů odstranit, nezasahujte však více, než je nutné.
Snažte se vyhnout různým tlumičům růstu, jako jsou pleťové krémy, které nepříznivě působí na vlasovou cibulku a celkově tak zpomalí růst.
Také dlouhodobé permanentní barvení sice zaručuje stálý odstín, avšak chloupky vysušuje a ztenčuje, je tak následně větší šance nechtěného vypadávání.
Samy si můžete vyzkoušet, co pomáhá na růst obočí. Existuje řada metod a způsobů, jak urychlit jeho růst a zároveň jej zhustit. Od přírodních metod až po kosmetické úpravy s pomocí profesionálů. Důležitá je však samotná výsledná korektura, u které je však nutností dávat pozor na zbytečné odstraňování, výhodnější je tedy volit metodu zastřihováním.
Využíváte samy některé z těchto metod nebo máte nějaké další typy, jak na růst obočí vyzrát?
Made on
Tilda