Blog

Jak na oční linky – Podrobný návod krok po kroku

Jak na oční linky, které se budou hodit ke konkrétnímu tvaru očí a dopomohou k přirozenému vzhledu, je otázkou snad každé ženy. Tento krok je vhodné zahrnout do každodenního líčení a je možné k tomu využít řadu produktů, které jsou podrobně popsány níže. Podstatnou částí tohoto článku je návod, díky kterému už bude samotná aplikace jen radost a každá žena dosáhne nejlepšího možného výsledku.

Proč je dobré vědět, jak si namalovat linky

Nikdo učený z nebe nespadl, a proto je zcela přirozené, že než se naučíte vytvořit linky, které budou symetrické a elegantní, chvíli to potrvá. Čas Vám může ušetřit, pokud budete přesně vědět, jak na to, protože se hned na začátku můžete vyvarovat zbytečným chybám, které velká spousta žen stále dokola opakuje.
CO JE DOBRÉ VĚDĚT NA ÚVOD:
 • Při líčení je nutné vždy zohlednit tvar a velikost očí.
 • Víčko je nutné na líčení připravit podkladovou bází nebo stínem.
 • Barva linek by se měla hodit k barvě očí i vlasů.
 • Čím jsou čáry silnější, tím je oko opticky menší a naopak.
Správné líčení pomůže vykouzlit dokonalý tvar oka, zahustí řasy, dodají oku jiskru a dramaticky prohloubí pohled.

Nechce se vám neustále ztrácet čas s malováním očních linek? Alternativním řešením může být permanentní makeup – rychlé řešení, co přetrvá! Máte zájem? Ozvěte se!

Jak si namalovat oční linky – příprava víček

Ze všeho nejprve je nutné připravit víčka na nanesení dalších líčidel. Ideální volbou je podkladová báze, která má tu moc, že absorbuje mastnotu pokožky a vyhlazuje ji. Díky tomu líčení drží i dlouhé hodiny.
Řada žen dělá tu chybu, že tento krok vynechá a pak se diví, proč jim líčení nikdy dlouho nevydrží. Většinou si to chybně vysvětlí nevhodnou volbou produktů, které k aplikaci používají.

Druhy očních linek – typy produktů

Tužka

 • Nejlepších výsledků je dosaženo, pokud je ořezaná.
 • Musí být měkká, aby se dobře nanášela, ale zároveň dostatečně tvrdá na to, aby s ní bylo možné vyvíjet proti víčku mírný tlak a hrot zůstal stále špičatý.
 • Výsledkem je vytvoření silnějších čar, než v případě ostatních aplikátorů.
 • Dají se lehce rozmazat a vykouzlí efekt kouřových stínů.

Tekutá tužka

 • Bývají hodně pigmentované a je možné s nimi vytvořit opravdu tenkou čáru, která se nerozmaže.
 • Aplikace je složitější, než u ostatních druhů produktů.
 • Nevýhodou je, že opravdu rychle zasychají a případná oprava tedy není možná. Líčení se musí povést na první pokus.

Fixa

 • Jednoduchá aplikace a dlouhá výdrž.
 • Výhodou je špičatý, úzký a dlouhý hrot, díky kterému je možné dostat se co nejblíže k řasám.
 • Nevýhodou je vysychání.

Gel

 • Výhodou je snadná aplikace, dlouhá výdrž a vysoká pigmentace.
 • Je potřeba přikoupit štětec, který by měl být v ideálním případě s velkým úzkým chlupem a zkosenou hranou. Platí zde pravidlo, že čím užší, tím lepší. Štětinky musí být pevné.

Vytvoření základní oční linky - návod krok po kroku

V této fázi jde především o to vytvořit základní linku, která bude všude stejně tenká.
 1. Zpočátku bude linka trochu kostrbatá, ale vše je jen o cviku. Pomůže, pokud si naznačíte několik bodů, které postupně spojíte.
 2. Nejdříve si oko pomyslně rozdělte na tři části – vnitřní koutek, střed víčka a vnější koutek.
 3. Pro začátek bude ideální, pokud použijete fixu nebo gel, se kterými je aplikace nejjednodušší.
 4. Aplikátorem pohybujte těsně nad řasami.
 5. Začněte od vnitřního koutku a postupujte směrem ke středu oka. Než budete pokračovat dále, proveďte rovnou tento krok i u druhého oka.
 6. Pamatujte, že méně je více, takže pokud už v této fázi spatřujete nedostatky, opravte je. Skvěle poslouží například navlhčená vatová tyčinka. Opakovaným obtahováním by byla čára stále silnější, což je nežádoucí efekt.
 7. Navažte ve středu víčka, kde jste skončily a protáhněte linku k vnějšímu koutku oka. Vyvarujte se tomu, že konec stočíte směrem dolů, protože byste tím vytvořily efekt spadlého víčka. Postup proveďte i u druhého oka a opakujte tak dlouho, dokud nedosáhnete symetrie obou očí.
 8. Jednotlivé části linky proveďte jedním tahem, aby byly co nejméně kostrbaté. Postupujte pomalu, ale nenapínejte víčko, aby v konečném důsledku nevznikly nevzhledné vrásky na kůži.
 9. Po dokončení tohoto základu můžete přejít k vytvoření výsledného tvaru.

Jak udělat oční linky dokonalého tvaru

Momentálně jste ve fázi, kdy máte základ a chcete vytvořit tvar, který bude lichotivý tvaru vašeho oka.
Správná linka by měla být nejtenčí u vnitřního koutku oka. U vnějšího koutku oka by se měla naopak postupně rozšiřovat. Tím dosáhnete požadovaného prohloubení pohledu.
VYTVOŘENÍ VÝSLEDNÉHO TVARU
 1. Jedná se o nejdůležitější krok celého líčení, protože tím určuje výsledný tvar.
 2. Navažte u vnitřního koutku oka, kde Vám končí základní linka, kterou již máte vytvořenou.
 3. Začátečnicím by mohlo pomoci lehké načrtnutí tužkou světlé barvy, které by se následně obtáhlo a upravilo tmavým fixem či gelem.
 4. Cílem je vytvořit tenkou a krátkou čáru, která bude šikmá a povede směrem nahoru od oka, čímž ho opticky zvětší.
 5. Čáru nedělejte s tlustým koncem, ale naopak ji vytvořte tak, aby byla tenká a do ztracena.
 6. Vytvořte stejnou čáru i u druhého oka a případně upravte, dokud nedosáhnete požadované symetrie.
 7. Pokud máte šikmou čáru u obou očí stejnou, zbývá už jen spojit její konec se základní linkou. Vytvoří se tím trojúhelník, který stačí jen vyplnit.
 8. Následně linku jemně obtáhněte až ke středu oka, abyste dosáhly toho, že se bude od vnitřního koutku postupně rozšiřovat.

Jak si udělat linky na oči podle jejich tvaru

Toto líčení je vhodné pro každou ženu, vždy je ale nutné zohlednit velikost a tvar očí.
Řiďte se jednoduchým pravidlem, že čím méně je pohyblivé víčko vidět a je skryté za řasami, tím tenčí linka by měla být vytvořena. U vnějšího koutku je vhodné vytvořenou čáru lehce rozšířit, aby se oko opticky zvětšilo. Následné prodloužení čáry za vnějším koutkem oka by se nemělo ztrácet v záhybu nebo vrásce.
Ženy, které mají oči blízko u sebe, začínají s aplikací až ve druhé třetině horního víčka. Od vnějšího koutku se doporučuje udělat prodlouženou linku. Na vnitřní koutek je vhodné použít rozjasňující korektor.

Líčení očních linek podle barvy očí a vlasů

Tmavší typy si mohou dovolit černé linky, ale u světlých typů, jako jsou blondýnky a zrzky je vhodnější zvolit odstíny hnědé.
U starších žen je také doporučováno sáhnout po jiné barvě, než černé. Ideální variantou je opět hnědá a béžová barva, která pomůže projasnit pohled.

Jak namalovat linky na oči, které jsou velké

V případě velkých očí je možné dovolit si opravdu výrazné a dramatické líčení.
Tužku či gel aplikujte na horní i spodní víčko. U dolního víčka se od vnitřního koutku oka pokračuje až k prodloužení za vnějším koutkem, kde se vytvořená čára spojí s tou, která byla vytvořena v horní části víčka.
Čím dramatičtějšího vzhledu chcete dosáhnout, tím delší uděláte prodloužení.

Jak nakreslit oční linky podle příležitosti

Pro každodenní líčení dejte přednost tenkým linkám, které za vnějším koutkem oka příliš neprotahujte. Pokud vytváříte večerní make-up, linky udělejte klidně silnější. Můžete je nanést na horní i spodní víčko. Vždy s ohledem na tvar oka.
Nebojte se také sáhnout po jiné barvě, než je černá a hnědá. V letních měsících se hodně nosí i pestré barvy jako žlutá, modrá i zelená. Konkrétní odstín vybírejte s ohledem na barvu očí.

Máte pocit, že je to na vás moc složité? Nebo že je s tím moc práce? Zkuste permanentní makeup a ušetřete si námahu! Začít můžete třeba ihned!

Pár rad k malování očních linek na závěr

Při líčení je nutné mít oporu pro ruku, kterou kreslíte. Loket si můžete opřít o pevný stůl. Díky tomu bude výsledek co nejméně kostrbatý.
Není nutné dosáhnout výsledku pomocí jedné čáry. Naznačte si těsně nad řasami několik drobných teček, které budete postupně spojovat.
Přímým pohledem do zrcadla pravidelně kontrolujte symetrii obou očí.
Líčidla nanášejte až po podkladové bázi a očních stínech.
Pokud po ruce žádné linky nemáte, použijte oční stín. Smíchejte ho s malým množstvím vody a následně nanášejte štětečkem se zkosenou hranou.
Vždy se zaměřte na líčení celého obličeje. Vhodně zvolenou úpravou obočí můžete omládnout i o několik let, proto mu věnujte dostatek pozornosti.
Teď už nic nebrání tomu, abyste se vydaly na nákup líčidel a pustily se do samotného líčení. Zjistily jste, že je nutné víčka na líčení připravit podkladovou bází, díky které vydrží i několik hodin. Na trhu je dostupná celá řada produktů, které se k vytvoření linek používají. Teď už víte, jaké pro Vás budou ideální s ohledem na zkušenosti, které s aplikací máte. Od teď máte k dispozici přehledný návod, ke kterému se můžete vždy vrátit a jednotlivé kroky si připomenout. Už nikdy při líčení nešlápnete vedle a vytvoříte dokonalý vzhled podle tvaru vašich očí a konkrétní příležitosti. Další možností je svěřit se do rukou odborníků a nechat si udělat permanentní make-up očních linek.
Máte nějaký tajný a osvědčený postup, který při líčení aplikujete a nedáte na něj dopustit? Podělte se s námi!
Made on
Tilda