Blog

Zvýraznění obočí - poradíme vám, jakou metodu zvolit

Zvýraznění obočí je trendy a žádoucí. Vyzkoušejte to!

Husté a velmi výrazné obočí je současným ideálem krásy. Co když máte ale nad očima pravý opak? Jsou vaše chloupky příliš světlé? Nebo je vaše obočí velmi řídké? Jinými slovy nepatříte do kategorie žen, které se mohou pyšnit skvostným, sexy, hustým porostem? Není důvod k panice. Co nezařídila matka příroda, zařídíme my. Způsobů, jak přirozeně zvýraznit obočí je hned několik a my vám je rádi představíme.

Máte velmi světlé chloupky? Doporučujeme zvýraznění obočí barvením

Světlé obočí je velmi nenápadné nebo dokonce téměř neviditelné. Oči bez obočí působí poněkud nepatřičně, proto je nutné chloupky ztmavit a zvýraznit. U nás nejprve obočí pečlivě vymodelujeme do požadovaného tvaru, který zalichotí vašemu obličeji.

Úpravy provádíme:

  • Voskem - depilace voskem je oblíbená metoda, která zatím v České republice není příliš rozšířená. Její hlavní výhodou je naprostá přesnost a rychlost. Po depilaci navíc chloupky dorůstají mnohem pomaleji nebo vůbec.
  • Pinzetou - po pinzetě sáhneme jen v tom případě, že máte alergickou reakci na vosk, nebo vám vosková depilace nevyhovuje z jiných důvodů. Vzhledem k tomu, že vosk zachytí i nejjemnější chloupky, které pinzetou nejsme schopni uchopit, jednoznačně doporučujeme vosk.
V našem studiu nabízíme oblíbenou depilaci voskem.
Objednejte se u nás na estetické úpravy obočí!

Barvíme hennou i profesionálními barvami

Obě tyto možnosti mají svoje pro a proti. Henna je naprosto přírodní barvivo, které vaše obočí nejen obarví, ale také vyživí. Nicméně henna se poměrně rychle vymyje. Na chloupkách a pokožce vydrží v průměru 5 - 20 dní. Naproti tomu profesionální barvy vydrží až 4 týdny a mají více barevných odstínů. Můžete si tedy vybrat odstín podle barvy vašich vlasů, očí nebo odstínu pleti, který vám bude nejlépe slušet.

3 přesvědčivé důvody, proč nedoporučujeme domácí barvení obočí:

  1. Reálně hrozí, že neodhadnete správně intenzitu barvy. Barva se musí hlídat, jinak bude mít úplně jiný odstín, než jaký jste si původně přály. Barvení obočí vyžaduje praxi!
  2. Neodbornou manipulací s barvou si můžete ublížit.Například se vám může dostat do očí.
  3. Přípravou, barvením a následným úklidem ztratíte příliš mnoho času. Nám tato procedura zabere sotva pár minut.

Permanentní make up aneb, jak zvýraznit obočí dlouhodobě

Permanentní make up je výbornou alternativou v případě, že máte nejen velmi světlé chloupky, ale také vás trápí jejich nedostatek. Permanentní make up může dokonce nahradit celé chybějící obočí. Absolvovat jej mohou i ženy, které trpí alopecií.

V naší nabídce najdete:

  • Vláskování (microblading) - vydrží 12 až 18 měsíců.
  • Pudrové obočí - vydrží 18 až 24 měsíců, protože se barva vpravuje hlouběji než v případě vláskování.
V obou případech chceme, aby byl výsledek co možná nejpřirozenější. Pudrové obočí je dokonce přirozenější než klasické líčení.

Užitečné tipy pro líčení obočí

Pokud vám nevyhovuje barvení ani permanentní make up, pomůže vám i obyčejná ale pořádně ostrá tužka na obočí a stíny. S pomocí tužky dokreslíte chybějící chloupky (jemné čárky, které nakreslíte krátkými tahy). Na obočí použijte i sypké stíny. Nezapomeňte obočí pročísnout kartáčkem a nakonec jej důkladně zafixujte. Buď jej opatrně přestříkejte lakem, nebo naneste trochu gelu na vlasy a kartáčkem upravte.
Pokud vám nevyhovuje každodenní líčení nebo pravidelné barvení obočí, zvažte permanentní make up.
Odpadnou vám ranní rituály v koupelně a budete mít najednou mnohem více času!
Made on
Tilda